فونت جو
کد خبر : 130467 تاریخ انتشار : شنبه 6 دی 1393 - 11:11

این قسمت از کله پاچه را نخورید!

این قسمت از کله پاچه را نخورید! کله پاچه یک منبع غذایی بسیار پر کالری است به طوری که هر 100 گرم کله پاچه 300 کالری دارد. به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر خدیجه رحمانی متخصص تغذیه گفت: کله پاچه یک منبع غذایی است که چربی …

این قسمت از کله پاچه را نخورید!

این قسمت از کله پاچه را نخورید!

کله پاچه یک منبع غذایی بسیار پر کالری است به طوری که هر 100 گرم کله پاچه 300 کالری دارد.

به گزارش میهن فال به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر خدیجه رحمانی متخصص تغذیه گفت: کله پاچه یک منبع غذایی است که چربی بسیار بالایی دارد و نه تنها غذای مفیدی به شمار نمی رود بلکه بسیار نیز مضر است .تمامی اعضای موجود در یک دست کله پاچه از کالری و چربی زیادی برخوردار است به عنوان مثال چربی موجود در چشم از نوع چربی ترانس است و اصلا مناسب برای بدن نیست. مغز نیز کلسترول بسیار بالایی دارد به طوریکه هر یک مغز معدل 8 زرده تخم مرغ کلسترول دارد و کسانی که چربی خون بالایی دارند به هیچ عنوان مجاز به استفاده نیستند.

وی با اشاره به اینکه تنها قسمت های بناگوش ، زبان و پاچه دارای گوشت است و باید با میزان واحد گوشت مورد نیاز روزانه تنظیم شود افزود: بر اساس هرم غذایی، زبان معادل 3 واحد گوشت است و نیاز روزانه بدن نیز همان 3 واحد گوشت می باشد در حالیکه در یک دست کله پاچه هم زبان معادل 3 واحد گوشت است و هم اینکه هر پاچه نیز معادل 2 واحد گوشت به حساب می آید بنابراین از نظر میزان واحد گوشت روزانه برای بدن بیشتر می شود.

دکتر رحمانی تصریح کرد: به طور کلی هر 100 گرم کله پاچه حدود 300 کالری دارد بنابراین افرادی که اضافه وزن دارند یا کسانی که دچار بیماری قلبی هستند و حتی افرادی که کلسترول خونشان بالاست اصلا مجاز به استفاده نیستند. توصیه دیگر اینکه کله پاچه را از بیرون تهیه نکنید بلکه سعی کنید خودتان درست کنید و بگذارید 12 ساعت کامل بپزد و پس از سرد شدن چربی روی آن را کامل جدا کنید.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که هیچ بیماری ندارند و کلسترول پایینی دارند می توانند ماهی یکبار آن را استفاده کنند و چنانچه کله پاچه را به عنوان وعده صبحانه مصرف می کنند در وعده ناهار باید از یک غذای گیاهی سبک استفاده کنند.

دسته بندی : اسلاید ، پزشکی و سلامت ، تازه های سلامت بازدید 87 بار
دیدگاهتان را بنویسید
مریم در تاریخ 6 دی 1393 گفته : پاسخ دهید

قدیمیا می گن که قسمتی در مغز است که به آن می گویند خرفتو و آن را نباید بخوریم که خرفت می شیم

فائزه در تاریخ 7 دی 1393 گفته : پاسخ دهید

متاسفم که سطح علمی پزشکای ما اینقدر پایینه و حالا که پزشکای اروپایی بعد از چندین سال به این رسیدن که کله پاچه نه تنها کلسترول منفی نداره بلکه باعث کاهش کلسترول دربدن میشه دکترهای ما تازه میگن نخورید….خداییش رو چه حسابی میگین؟
اگراز روی فکر وتعقله ؛ آخه چربی حیوانی که خداآفریده بهتره یا چربی دست ساز انسان؟ اگر هم از روی تجربه ست که مطمئنم اینجوری نیست من به عنوان کسی که تجره کرده بتون اطمینان میدم که اگر قصد کاهش وزن دارید فقط کله پاچه بخورید چون نه تنها کمک به کاهش وزن میکنه بلکه تمام سوخت وساز بدن رو تنظیم میکنه …

css.php