فونت جو
کد خبر : 118858 تاریخ انتشار : شنبه 12 مهر 1393 - 17:55

بدن ما چقدر به خواب نیاز دارد؟

بدن ما چقدر به خواب نیاز دارد؟ به گزارش میهن فال به نقل از ایسنا، نیاز هر فرد به خواب روزانه به عوامل مختلفی بستگی دارد که سن در این میان نقش کلیدی بازی می‌کند. در حالی که نوزادان در هر شبانه‌روز به 16 ساعت خواب نیاز دارند، نیاز نوجوانان …

بدن ما چقدر به خواب نیاز دارد؟

بدن ما چقدر به خواب نیاز دارد؟

به گزارش میهن فال به نقل از ایسنا، نیاز هر فرد به خواب روزانه به عوامل مختلفی بستگی دارد که سن در این میان نقش کلیدی بازی می‌کند. در حالی که نوزادان در هر شبانه‌روز به 16 ساعت خواب نیاز دارند، نیاز نوجوانان 9 ساعت و بزرگسالان هفت تا هشت ساعت است. این در حالی است که این نیاز در برخی افراد بالغ تنها پنج ساعت در حالی که در برخی دیگر 10 ساعت است.

اما علاوه بر سن عوامل دیگری نیز بر نیاز بدن به خواب تاثیرگذار هستند. برای مثال زنان در سه ماه‌ نخست بارداری به خواب بیشتری نیاز دارند. بیش از نیمی از افراد بالای 65 سال دارای مشکلات متعددی در خواب شبانه‌روز مانند بی‌خوابی هستند و در صورت خوابیدن نیز مدت زمان بسیار کوتاهی استراحت می‌کنند و خواب عمیق ندارند. این موضوع در سنین بالا طبیعی است که بخشی از آن به دلیل عوارض مصرف دارو در این سنین است.

به گزارش ایسنا به نقل از سای‌سنترال، کارشناسان معتقدند اختلال خواب باید حتما معالجه شود چون در غیر این صورت به فعالیت‌های روزانه‌ فرد آسیب می‌رساند. به اعتقاد متخصصان در واقع کم‌خوابی می‌تواند به اندازه مصرف مواد مخدر و الکل خطرناک باشد. بر اساس آمارهای مدیریت ترافیک در آمریکا، بی‌خوابی، سالانه منجر به 100 هزار مورد تصادف و 1500 مورد مرگ ناشی از تصادفات در این کشور می‌شود.

دسته بندی : اسلاید »پزشکی و سلامت »تازه های سلامت بازدید 21 بار
دیدگاهتان را بنویسید