کد خبر : 155769 تاریخ انتشار : دوشنبه 8 تیر 1394 - 17:43

مجلل ترین شام جهان / عکس

ضیافت شام نوبل که به Nobel Banquet و به زبان سوئدی به Nobelfesten مشهور است، هر ساله در ۱۰ دسامبر در تالار آبی Blue Hall شهرداری استکهلم برگزار می‌شود. این تالار دارای ۵۰ متر طول، ۳۰ متر عرض و ارتفاع ۲۲ متری هست که که در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ …

ضیافت شام نوبل که به Nobel Banquet و به زبان سوئدی به Nobelfesten مشهور است، هر ساله در ۱۰ دسامبر در تالار آبی Blue Hall شهرداری استکهلم برگزار می‌شود.

مجلل ترین شام جهان / عکس

این تالار دارای ۵۰ متر طول، ۳۰ متر عرض و ارتفاع ۲۲ متری هست که که در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ متر مریع و کاملاً بدون ستون، قرار دارد.

امکان پذیرایی از ۱۵۰۰ نفر در این تالار وجود دارد که هر ساله برای پذیرایی از میهمانان شرکت کننده در مراسم جایزه نوبل، میز شام بزرگ و مفصلی در آن قرار می‌گیرد.

نخستین مراسم شام جایزه نوبل، در ۱۹۰۱ میلادی با حضور ۱۱۳ میهمان مرد برگزار شد. تا سال ۱۹۲۳ میلادی، این مراسم، به عنوان شام نوبل Nobel Dinner معروف بود.

پیش از ۱۹۳۰، مراسمی شام در منطقه Vinterträdgården و در هتل گرند رویال استکهلم برگزار می‌شد.

مراسم شام نوبل، شامل ۱۳۰۰ میهمان و ۲۰۰ دانش آموز و دانشجو منتخب از سراسر سوئد است که در قرعه کشی سالانه جهت حضور در این مراسم، انتخاب شدند. ثبت نام از طریق سایت نوبل www.nobelprize.org انجام می‌شود.

شروع مراسم به گونه ای است که حضار، به همراه اعضای خانواده سلطنتی سوئد که چند تن از دانشجویان سوئدی نیز در جلوی صف، آن ها را همراهی می‌کنند، وارد تالار می‌شوند.

دسته بندی : تصاویر ، جالب و دیدنی بازدید 73 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php