فونت جو
کد خبر : 257531 تاریخ انتشار : شنبه 28 اردیبهشت 1398 - 8:49

فواید مشاوره قبل از ازدواج

فواید مشاوره قبل از ازدواج مشاوره پیش از ازدواج تا حدی شبیه برنامه ریزی برای ماه عسل تان با یک آژانس مسافرتی است، در صورتی ازدواجی موفق و کم نقص خواهید داشت که با یک متخصص حرفه ای در این امر مشورت کنید. در حالی که بسیاری از زوجین در …

فواید مشاوره قبل از ازدواج

فواید مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره پیش از ازدواج تا حدی شبیه برنامه ریزی برای ماه عسل تان با یک آژانس مسافرتی است، در صورتی ازدواجی موفق و کم نقص خواهید داشت که با یک متخصص حرفه ای در این امر مشورت کنید.

در حالی که بسیاری از زوجین در آستانه ی ازدواج، مشاوره ی پیش از ازدواج را جدی نمی گیرند، اما آمار ها بیانگر آن هستند که مشاوره پیش از ازدواج می تواند در شکل گیری ازدواج موفق، موئثر باشد:

میانگین ساعاتی که زوجین صرف مشاوره پیش از ازدواج می کنند، ۸ ساعت است.

نرخ ازدواج موفقدر زوجینی که قبل از ازدواج اقدام به مشاوره ی ازدواج کردند تا ۳۰درصد بیشتر است.

فقط ۴۴ درصد از زوجین اقدام به مشاوره پیش از ازدواج می کنند.

این آمار نشان دهنده ی آن است که حتی تعداد ساعات محدود مشاوره پیش از ازدواج نیز میتواند کمک شایانی به تغییر نتیجه ازدواج کند.

مشاوره پیش از ازدواج چیست؟

مشاوره پیش از ازدواج به شما در تصمیم گیری درست برای ازدواج کمک می کند به شما اطمینان می دهد که شما و همسر آینده تان میتوانید یک رابطه سالم وقوی داشته باشید و با موانع احتمالی مثل اختلاف در عقاید کنار بیایید.

بعلاوه مشاوره پیش از ازدواج نقاط ضعف بالقوه ی شما و همسرتان که پتانسیل تبدیل شدن به مشکلات مهم را دارند شناسایی و مشخص می کند.

فواید مشاوره قبل از ازدواج

برخی از مسائلی که در مشاوره پیش از ازدواج به آنها پرداخته می شود از قرار زیر هستند:

روابط فعلی زوجین

مسائل مالی

مسائع عاطفی و جنسی

مدیریت خشم

اعتقادات و ارزش های زوجین

تصمیم گیری

فرزند آوری و فرزندپروری

نحوه ارتباطات با خانواده های اصلی

فواید مشاوره قبل از ازدواج

از مهمترین فواید مشاوره پیش از ازدواج این است که شما و همسرتان قدم هایی در جهت ایجاد ازدواجی پایدار و شاد بر می دارید و مهارت هایی برای کنار آمدن با مشکلات آتی احتمالی را می آموزید.

کیفیت زمانی که با یکدیگر می گذرانید

جلسات مشاوره پیش از ازدواج توسط یک متخصص اداره می شود و تعداد جلسات از چند ساعت محدود تا تعداد جلسات بیشتر متفاوت است.

متخصص ممکن است زوجین را بصورتتنهاو یا با یکدیگر ویزیت کند و یا به آنها تمریناتی در جلسه بدهند تا به میزان سازگاری پذیری هر دو نفردر بافت رابطه پی ببرد. تمرینات می توانند شامل انواع تست ها و پرسشنامه ها باشد.

نگاهی دقیق تر می اندازیم به فواید مشاوره پیش از ازدواج:

درک سبک های ارتباطی یکدیگر

با شناخت و درک سبک ارتباطی یکدیگر می توانید به نقاط قوت و ضعف خود در نحوه برقرارکردن ارتباط پی ببرید و با سبک یکدیگر وفق پیدا کنید در این صورت می توانید مطمئن باشید که هنگام بروز مشکلات، بدون قهر و دعوا راجع به آنها به راحتی صحبت می کنید و سعی در انکار مشکلات نخواهید داشت.

فواید مشاوره قبل از ازدواج

ایجاد اهداف مشترک برای ازدواج

شما و شریک عاطفی تان ممکن است تعاریف متفاوتی از ازدواج موفق داشته باشید. با بحث کردن راجع به مسئله ازدواج موفق می توانید اهداف مشترکی را در جهت رسیدن به آن درنظر بگیرید. و برطبق آن اهداف برنامه ریزی و رفتار نمائید.

حل مشکلات بالقوه و پنهان قبل از اینکه تبدیل به یک معضل اساسی شوند

در برخی موارد زوجین مشکلات روزمره خود را جدی نمی گیرند به امید اینکه مشکلات در اثر ازدواج کردن خود به خود حل خواهند شد. در صورتی که این باور دقیقا با ایجاد ازدواج موفق در تضاد است.

در صورتی که مشاوره پیش از ازدواج بر مشکلات حال حاضر بین زوجین تمرکز دارد و به شما کمک می کند تا با درک تفاوت هایتان دچار معضلات بزرگتر نشوید.

چگونه یک مشاوره پیش از ازدواج موفق را پشت سر بگذاریم؟

۱- بدانید که مشاوره پیش از ازدواج چالش برانگیز خواهد بود و ممکن است شما را با حقایقی آشنا کند که از قبول آنها سرباز می زدید.

۲- در اطلاعات دادن و بیان عقاید اصلی خود در جلسات مشاوره، تقلب نکنید. گاهی به منظور سازگار بنظر رسیدن، زوجین بخشی از اطلاعات را در اختیار مشاور نمی گذارند یا آنها را تغییر می دهند.

۳- دنبال مشخص کردن برنده و بازنده نباشید. هر دوی شما بازیکنان یک تیم هستید!

۴- هرگز اطلاعاتی را که در جلسه ی مشاوره رد و بدل کردید در اختیار سایر افراد مثل خانواده تان قرار ندهید . آنچه در جلسات مشاوره گذشت، فقط متعلق به شما دو نفر است. پخش کردن اطلاعات ممکن است موجب از بین رفتن اعتماد خانوادها شود.

دسته بندی : ازدواج ، سبک زندگی بازدید 48 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php