فونت جو
کد خبر : 187097 تاریخ انتشار : شنبه 18 خرداد 1398 - 8:10

فضیلت اعجاب انگیز سوره قمر

فضیلت اعجاب انگیز سوره قمر فضیلت اعجاب انگیز سوره قمر قمر و نام دیگرش «اقتربت الساعه» (۱) پنجاه و چهارمین سوره قرآن است که مکی و ۵۵ آیه دارد. از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم روایت شده است: هر کس سوره قمر را یک روز در میان …

فضیلت اعجاب انگیز سوره قمر

فضیلت اعجاب انگیز سوره قمر

فضیلت اعجاب انگیز سوره قمر

قمر و نام دیگرش «اقتربت الساعه» (۱) پنجاه و چهارمین سوره قرآن است که مکی و ۵۵ آیه دارد.

از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم روایت شده است: هر کس سوره قمر را یک روز در میان قرائت کند در حالی وارد قیامت می شود که صورتش مانند شب چهارده می درخشد و هر کس آن را هر شب قرائت کند بهتر است و در روز قیامت در حالی می آید که چهره اش از سفیدی می درخشد. (۲)

هم چنین ابن عباس از ایشان نقل می کند: قاری سوره قمر در کتاب آسمانی تورات سپید رو نامیده شده است و در روزی که چهره ها سپید یا سیاه می شود چهره قاری آن سپید و نورانی است. (۳)

از امام صادق علیه السلام نیز روایت شده است: هر کس سوره قمر را قرائت کند، خداوند او را در حالی از قبرش خارج می کند که بر شتری از شتران بهشتی سوار شده است. (۴)

آثار و برکات سوره قمر

۱- جهت یافتن محبوبیت نزد مردم:

از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم روایت شده است: هر کس در روز جمعه هنگام ظهر سوره قمر را بنویسد و آن را زیر عمامه خود قرار دهد یا آن را همراه خود قرار دهد در نزد مردم آبرومند و محبوب خواهد بود. (۵)

۲- آسان شدن کارهای سخت:

امام صادق علیه السلام فرموده اند: اگر در ظهر روز جمعه سوره قمر را بنویسد و با خود همراه داشته باشد به اذن خداوند کارهای سخت بر آنان آسان می شود. (۶)

پی نوشت ها:

(۱) درمان با قرآن، ص۱۰۵

(۲) مجمع البیان،ج۹، ص۳۰۷

(۳) الجامع الصغیر، ج۲، ص۲۳۴٫

(۴) ثواب الاعمال، ص۱۱۶٫

(۵) تفسیرالبرهان، ج۵، ص۲۱۳

(۶) همان

منبع: «قرآن درمانی روحی و جسمی، محسن آشتیانی، سید محسن موسوی»

دسته بندی : ادبیات و مذهب »مذهبی بازدید 64 بار
دیدگاهتان را بنویسید