کد خبر : 265148 تاریخ انتشار : پنجشنبه 29 اسفند 1398 - 22:27

طرز تهیه تافی شکلاتی

طرز تهیه تافی شکلاتی مواد لازم برای تافی شکلاتی :  شکلات 170 گرم کره نصف ثشث غذاخوری شیر عسلی 1 قوطی آرد همه منظوره یک و نیم پیمانه یا 195 گرم عصاره وانیل خالص نصف قاشق چایخوری شکر سفید 1/4 پیمانه یا 50 گرم کره به دمای محیط رسیده 3/4 …

طرز تهیه تافی شکلاتی

طرز تهیه تافی شکلاتی

مواد لازم برای تافی شکلاتی :

 شکلات 170 گرم
کره نصف ثشث غذاخوری
شیر عسلی 1 قوطی
آرد همه منظوره یک و نیم پیمانه یا 195 گرم
عصاره وانیل خالص نصف قاشق چایخوری
شکر سفید 1/4 پیمانه یا 50 گرم
کره به دمای محیط رسیده 3/4 پیمانه یا 170 گرم

طرز تهیه بیسکوییت :

فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. داخل قالب فویل آلومینیومی یا کاغذ روغنی بیاندازید، به طوری که از دو طرف قالب بیرون بیاید و روی فویل را با کمی کره ی آب شده چرب کنید. کره و شکر را با همزن زده تا سبک شود.

سپس به ترتیب وانیل، آرد و نمک را اضافه و هم بزنید تا خمیر شکل بگیرد. خمیر را یکدست داخل قالب پهن کنید و روی آن را با چنگال سوراخ کنید تا در فر پف نکند و به مدت 20 دقیقه داخل فر بگذارید بعد از پخت فرصت دهید تا سرد شود.

طرز تهیه کارامل :

شیر عسلی را داخل یک ظرف نسوز بریزید و روی آن را با یک فویل بپوشانید و روی یک قابلمه آب در حال جوش به مدت یک ساعت تا یک ساعت و نیم بگذارید تا بپزد.

هز از گاهی فویل را برداشته و آن را هم بزنید و مطمئن باشید که آب زیر آن در حال جوشیدن است، تا زمانی که شیر عسلی غلیظ و کاراملی شود. بعد از آماده شدن کارامل، آن را از روی حرارت برداشته و روی بیسکوییت پخش و یکدست کنید و به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.

طرز تهیه گلیز شکلاتی :

شکلات و کره را داخل یک ظرف نسوز بن ماری کرده و اجازه دهید تا به دمای اتاق برسد و سپس آن را روی کارامل به آرامی پخش کرده و اجازه دهید خودش را بگیرد. بعد از سرد شدن، آن را با چاقویی که با آب داغ خیس کرده اید برش دهید.

طبق گفته های میهن فال:برای اینکه تافی های زیباتری داشته باشید می توانید بیسکوییت و کارامل را به صورت چند لایه درست کنید، با این تفاوت که روی لایه ی اول کارامل باید بیسکوییت های خرد شده را بریزید و سپس کارامل، این کار را چند بار ادامه بدهید و نهایتا روی آن را با شکلات پوشش بدهید.

دسته بندی : آشپزی و خانه داری بازدید 430 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php