کد خبر : 165008 تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 مرداد 1394 - 12:34

شبنم قلی خانی: بخاطر همسرم در استرالیا زندگی می کنم!

شبنم قلی خانی: بخاطر همسرم در استرالیا زندگی می کنم! شبنم قلی خانی بازیگر سینما و تلویزیون که در بسیاری از ادوار برگزاری جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور داشته است درباره تفاوت فیلم های کودک با نوجوان گفت: مسلم است که فیلم‌های کودک با فیلم های نوجوان تفاوت عمده …

شبنم قلی خانی: بخاطر همسرم در استرالیا زندگی می کنم!

شبنم قلی خانی: بخاطر همسرم در استرالیا زندگی می کنم!

شبنم قلی خانی بازیگر سینما و تلویزیون که در بسیاری از ادوار برگزاری جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور داشته است درباره تفاوت فیلم های کودک با نوجوان گفت: مسلم است که فیلم‌های کودک با فیلم های نوجوان تفاوت عمده دارد، نوجوانی تقریباً از سن ١٢-١٣ سالگی آغاز و تا ١٨ سالگی ادامه دارد و شخص وارد مرحله خاصی از زندگی می شود تغییراتی که به علت بلوغ بوجود می آید ممکن است به طور کلی شرایط زندگی شخص را تغییر دهد.
وی ادامه داد: نوجوان از لحاظ اجتماعی، روحی و روانی و جنسی دچار تغییراتی می‌شود که این امر می تواند موضوع بسیاری از فیلم ها و راهگشای این دوران نوجوانان باشد. گرچه دوران کودکی و نوجوانی فصل مشترک هایی هم دارد اما دوران کودکی دوران سرخوشی و بازی و وابستگی است و مسلماً فیلم‌های کودک بر اساس نیازهای کودک و متفاوت از فیلم های نوجوان است.
این بازیگر با مقایسه دو بخش کودک و نوجوان گفت: هر دو گروه سنی کودک و نوجوان بسیار مهم و تاثیرگذار است اما به نظر می رسد سنین نوجوانی به دلایلی که اشاره کردم چون شروع یک تغییر بزرگ در زندگی هر شخص است و فرد نوجوان به راحتی می تواند با یک اشتباه کوچک یا احساسات لحظه ای آینده اش را عوض کند، نیاز به برنامه‌ریزی بیشتری دارد.
قلی خانی که سال ها است در استرالیا زندگی می کند درباره اکران فیلم های کودک و نوجوان بیان کرد: در این چند سال اخیر که من به دلیل کار همسرم در خارج از ایران زندگی کردم بارها و بارها در سینما به تماشای فیلم های انیمیشنی رفتم که صد در صد مخاطب آن کودک بوده ولی در سالن سینما از کودک ۵-۶ ساله تا مادربزرگ و پدربزرگ ۶٠-٧٠ ساله به تماشای آن نشسته بودند، منظورم این است که انیمیشن های جدید انقدر با تکنیک و نوآوری ساخته می شوند که هر سنی با اشتیاق به دیدن آنها می نشیند. در مورد فیلم‌های نوجوانان هم موضوعات متنوعی ساخته می شود که معضلات و مشکلات نوجوانان با اجتماع یا خانواده یا محل تحصیل و دوستانشان را به تصویر می کشد؛ آنچه در سینمای ایران جای خالی است.
بازیگر فیلم «بزرگمرد کوچک» در پایان گفت: اگر تغییر شهر جشنواره باعث استقبال بیشتر از جشنواره بشود خوب است ولی آنچه در دنیا و جشنواره های جهانی دیده می شود این است که اگر یک جشنواره در یک شهر حتی کوچک و دور افتاده شکل می گیرد و ادامه می‌یابد و با همان شهر در ذهن مردم جا می افتد و شناخته می‌شود دیگر تغییری نمی‌کند و همیشه مخاطب، آن جشنواره را با همان شهر به یاد می‌آورد. آنچه مهم است کیفیت فیلم‌ها و برگزاری جشنواره است که امیدوارم امسال بهتر از سال های گذشته باشد.

دسته بندی : بازیگر ، تصاویر بازدید 64 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php