کد خبر : 113072 تاریخ انتشار : دوشنبه 17 شهریور 1393 - 0:00

زندگینامه جذاب حسین یاری + تصویر

نام اصلی: حسین نام خانوادگی اصلی: یاری سمت (در بخش های): بازیگران،کارگردانی تاریخ تولد: 1346 محل تولد: تهران ملیت: ایران مدرک تحصیلی: دیپلم    بیوگرافی: بازیگری را از تئاتر و در سال 1360 آغاز کرد. او در واحد دوبلاژ صدا و سیما به عنوان گوینده هم فعالیت کرده است. با …

زندگینامه جذاب حسین یاری + تصویر

نام اصلی: حسین

نام خانوادگی اصلی: یاری سمت

(در بخش های): بازیگران،کارگردانی

تاریخ تولد: 1346

محل تولد: تهران

ملیت: ایران

مدرک تحصیلی: دیپلم

 زندگینامه جذاب حسین یاری + تصویر

 بیوگرافی:

بازیگری را از تئاتر و در سال 1360 آغاز کرد. او در واحد دوبلاژ صدا و سیما به عنوان گوینده هم فعالیت کرده است. با فیلمهای دفاع مقدس شناخته شد که در این ژانر موفق بود و برای بازی در فیلم “آخرین مرحله” جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را از چهاردهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. او بازی در نقشهای دیگر را هم با فیلمهای “سرعت” و “دنیای وارونه” تجربه کرد که برای او تجربه گرانقدری بود.

بازی او در “بلوغ” تحسین منتقدان را برانگیخت و دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای بازی در این فیلم از هجدهمین جشنواره فیلم فجر بدست آورد. اما شاید تنها شانس او بازی در فیلم / مجموعه “شب دهم” بود که توانست با بازی بسیار زیبایش در نقش حیدر در میان عموم محبوبیت بسیار زیادی کسب کند. شاید اگر فیلم سینمایی “شب دهم” به بخش مسابقه جشنواره بیستم فجر راه پیدا می کرد خیلیها برای بازی او ، کتایون ریاحی و ثریا قاسمی حسابی جدا باز می کردند. او در سال 1383 فیلم “معادله” را بر پرده سینماها داشت.

دسته بندی : بازیگر ایرانی بازدید 57 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php