کد خبر : 161288 تاریخ انتشار : شنبه 3 مرداد 1394 - 0:05

توصیه های طلایی برای چاقی مفرط

قبل از جنگ جهانی دوم  میزان حملات قلبی در اروپا یعنی جایی که رژیم غذایی ،اغلب شامل مواد  پر کالری  چون کره،خامه،روغن و سس‌های چرب است، بسیار بالا بود در طول جنگ جهانی دوم  به دست آوردن این نوع مواد خوراکی بسیار سخت و حتی غیر ممکن شد و در …

توصیه های طلایی برای چاقی مفرط

قبل از جنگ جهانی دوم  میزان حملات قلبی در اروپا یعنی جایی که رژیم غذایی ،اغلب شامل مواد  پر کالری  چون کره،خامه،روغن و سس‌های چرب است، بسیار بالا بود در طول جنگ جهانی دوم  به دست آوردن این نوع مواد خوراکی بسیار سخت و حتی غیر ممکن شد و در نتیجه  از نگهداری افراد چاق و به دنبال آن میزان حملات قلبی بسیار کم شد . اما پس از اتمام جنگ دوباره تعداد حملات قلبی افزایش  یافت.

می‌توان از خطرات ناشی از چاقی کتابی نوشی. اخیرا رئیس انجمن پزشکی  آمریکا اعلام کرده است که چاقی یک دشمن سلامتی انسان است. در میان  میان مردان میان سالی که دچار حمله قلبی می‌شوند، حدود ۲۰% یا بیشتر دارای اضافه وزن هستند . یکی  دیگر از گزارشات  پزشکی اعلام  کرده است که افراد چاق ۵/۲ برابر بیشتر از افرادی که دارای وزن مناسب هستند شانس ابتلا به انسداد شریان  قلبی را دارند .

فشار خون بالا عارضه ای است که در اغلب افراد چاق دیده می‌شود . خوردن مواد چرب  موجب غلیظ شدن خون شده و حرکت  اندام‌ها  را کند می‌کند. افراد چاق بیش از  سایر افراد در معرض بروز  ناراحتیهایی مانند دیابت، آرتریت، امراض معدیو بیماریهایی از قبیل دردهای استخوان و مفاصل قرار دارند.

هنگامیکه مشغول تهیه  غذا‌هایی هستید  که نیاز به مواد پر کالری و چرب دارند، این نکات را بخاطر می‌آورید یک غذای خوب و لذیذ لزوما دارای چربی زیاد نیست.
بریلات  ساوارین نویسنده فرانسوی کتاب‌های آشپزی سخن طعنه آمیز در مورد افراد پر خور دارد:پیش به سوی چربیها ،بخوریم تا چاقتر و سنگینتر شویم ، آنقدر که چربیهای اضافه مارا به گور ببرند

دسته بندی : پزشکی و سلامت ، رژیم درمانی بازدید 48 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php