انگل، اسکار 2020 را درو کرد
…انگل، اسکار 2020 را درو کرد… میهن فال به نقل از خبرگزاری ایسنا: مراسم پایانی نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار در دالبی تئاتر هالیوود برگزار شد. امسال فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» با ۱۱ نامزدی پیشتاز این جوایز بود و پس از آن فیلمهای «مرد ایرلندی»، «روزی …
…انگل، اسکار 2020 را درو کرد…
میهن فال به نقل از خبرگزاری ایسنا: مراسم پایانی نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار در دالبی تئاتر هالیوود برگزار شد.
امسال فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» با ۱۱ نامزدی پیشتاز این جوایز بود و پس از آن فیلمهای «مرد ایرلندی»،
«روزی روزگاری در هالیوود» و «۱۹۱۷» هر کدام در ۱۰ شاخه نامزد کسب جایزه بودند.
فیلم «داستان ازدواج» و فیلم کرهای «اَنگل» نیز هر کدام در ۶ شاخه شانس کسب جایزه داشتند.
فهرست نامزدهای نهایی و برندگان نود و دومین دوره جوایز سینمایی اسکار:
•بهترین فیلم بلند
نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل،
جوجو ربیت، داستان ازدواج، فورد در مقابل فراری، زنان کوچک
برنده: انگل
•بهترین کارگردانی
نامزدها: مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)، سم مندس (۱۹۱۷)،
کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، بونگ جون هو (اَنگل)
برنده: بونگ جون هو (اَنگل)
•بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزدها: آنتونیو باندراس (درد و شکوه)، لئوناردو دیکاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)،
آدام درایور (داستان ازدواج)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ)
برنده: واکین فینیکس (جوکر)
•بهترین بازیگر نقش اول زن
نامزدها: سینتیا اریوو (هریت)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)،
سیرشا رونان (زنان کوچک)، چازلیز ترون (بمبشل)،رنی زلوگر (جودی)
برنده: رنی زلوگر (جودی)
•بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزدها: تام هنکس (یک روز زیبا در محله)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)،
آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)
برنده: برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)
•بهترین فیلمنامه اقتباسی
نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، دو پاپ
برنده: جوجو ربیت
•بهترین انیمیشن بلند
نامزدها: چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان،
من بدنم را از دست دادم، کلاوس، لینک گمشده، داستان اسباببازی ۴
برنده: داستان اسباببازی ۴
•بهترین طراحی لباس
نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، زنان کوچک، روزی روزگاری در هالیوود
برنده: زنان کوچک
•بهترین جلوههای ویژه
نامزدها: انتقام جویان: آخر بازی، مرد ایرلندی، شیرشاه،
۱۹۱۷، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر
برنده: ۱۹۱۷
•بهترین فیلم کوتاه
نامزدها: ژبرادری، باشگاه فوتبال نفطه، پنجره همسایهها، ساریا، یک خواهر
برنده: پنجره همسایهها
•بهترین انیمیشن کوتاه
نامزدها: دختر، عشق مو، کیتبول، به یاد ماندنی، خواهر
برنده: عشق مو
•بهترین صداگذاری
نامزدها: به سوی ستارگان، فورد در مقابل فراری، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود
برنده: ۱۹۱۷
•بهترین تدوین صدا
نامزدها: فورد در مقابل فراری، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود،
جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر
برنده: فورد در مقابل فراری
• بهترین مستند کوتاه
نامزدها: در غیبت، یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی، زندگی از من سبقت میگیرد،
سورمن سنت لوئیس، قدم بزن بدو چا-چا
برنده: یادگرفتن اسکیت در منطقه جنگی
•بهترین چهرهآرایی
نامزدها: بمب شل، جوکر، جودی، مالفیسنت: سردسته اهریمنان، ۱۹۱۷
برنده: بمب شل
• بهترین طراحی تولید
نامزدها: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل
برنده: روزی روزگاری در هالیوود
• بهترین تدوین
نامزدها: فورد در مقابل فراری، مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، اَنگل
برنده: فورد در مقابل فراری
•بهترین موسیقی متن
نامزدها: جوکر، زنان کوچک، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر
برنده: جوکر
• بهترین ترانه اصلی
نامزدها: داستان اسباب بازی ۴، راکتمن، موفقیت، منجمد ۲، هریت
برنده: راکتمن
• بهترین فیلمبرداری
نامزدها: مرد ایرلندی، جوکر، فانوس دریایی، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود
برنده: ۱۹۱۷
•بهترین فیلمنامه اصلی
نامزدها: چاقوکشی، داستان ازدواج، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل
برنده: انگل
• بهترین مستند بلند
نامزدها: کارخانه آمریکایی، غار، لبه دموکراسی، برای سما، سرزمین عسل
برنده: کارخانه آمریکایی
• بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزدها: کتی بیتس (ریچارد جول)، لارا درن (داستان ازدواج)، اسکارلت یوهانسن (جوجو ربیت)،
فلورنس پو (زنان کوچک)، مارگو روبی (بمبشل)
برنده: لارا درن (داستان ازدواج)
• بهترین فیلم بینالمللی
نامزدها: کورپس کریستی (لهستان)، سرزمین عسل (مقدونیه شمالی)،
بینوایان (فرانسه)، درد و شکوه (اسپانیا)، اَنگل (کره جنوبی)
برنده: انگل (کره جنوبی)