کد خبر : 70367 تاریخ انتشار : پنجشنبه 24 بهمن 1392 - 8:26

آنچه در مورد مریم گلی که نمی دانستید!

این گیاه به عنوان داروی مؤثر برای معالجه عوارض نیش حشرات مفید است همچنین داروی تونیک و مقوی برای تقویت روح، بدن و افزایش طول عمر به کار برده می شد. مریم گلی گیاه دارویی است و در کتب طب سنتی به نام «مریمی» نام برده شده است و در …

این گیاه به عنوان داروی مؤثر برای معالجه عوارض نیش حشرات مفید است همچنین داروی تونیک و مقوی برای تقویت روح، بدن و افزایش طول عمر به کار برده می شد.

آنچه در مورد مریم گلی که نمی دانستید!

مریم گلی گیاه دارویی است و در کتب طب سنتی به نام «مریمی» نام برده شده است و در زبان عربی «مریمیه» و «شالبیه» و «مریمیه صغیره» نام برده می شود.

مریم گلی از روزگاران گذشته مورد استفاده قرار می گرفت و به عنوان داروی مؤثر برای معالجه عوارض نیش حشرات مفید است همچنین داروی تونیک و مقوی برای تقویت روح، بدن و افزایش طول عمر به کار برده می شد.

گیاه مریم گلی در کاهش قند خون، بهبود زخم های واریسی و تقویت مو کاربرد دارد اما مصرف زیاد آن به واسطه وجود ترکیبات سمی باعث افزایش ضربان قلب و سرگیجه می شود. مریم گلی گیاهی از خانواده نعنائیان با گلهای سفید و زیبای خوشه ای جزء گیاهان معطر و خوشبو است که طعم بسیار تلخی دارد.

مریم گلی برای درمان تعرق زیاد و بند آمدن خون در بریدگی ها کاربرد دارد. جویدن برگ های تازه و همچنین نوشیدن چای آن برای دهان و گلو درد مفید است. مریم گلی در درمان دل درد، اسهال، نفخ، آنفلوآنزا و سرماخوردگی بسیار مؤثر است

شست وشوی موها با آن، شوره سر را از بین می برد. ترکیب مریم گلی با نعناع، رزماری و ‎.‎.‎. درمانی برای سردرد است. مریم گلی قاعدگی را تنظیم کرده، شیر را کاهش داده و در درمان گرگرفتن های دوران یائسگی مؤثر است. روغن آن برای تصفیه هوا به کار رفته و رایحه خوشی دارد.

گیاه مریم گلی ضد درد، آرامش بخش و برای کاهش قند خون مفید است.

دسته بندی : پزشکی و سلامت بازدید 103 بار
دیدگاهتان را بنویسید
آیناز در تاریخ 24 بهمن 1392 گفته : پاسخ دهید

خیلی عالی بود کاش از گیاهان دارویی بیشتر مطلب بذارید ممنون

mohammad در تاریخ 24 بهمن 1392 گفته : پاسخ دهید

سلام
چشم …حتما

css.php