کد خبر : 266381 تاریخ انتشار : پنجشنبه 11 اردیبهشت 1399 - 19:27

طرز تهیه مربای به

طرز تهیه مربای به مواد لازم برای تهیه مربای به : به  4 عدد ( یک کیلوگرم ) شکر  1 الی 1/5 کیلو گردوی خرد شده به میزان لازم گلاب به میزان لازم دارچین به میزان لازم عرق هل به میزان لازم   طرز تهیه مربای به : بهرا تکه تکه کنید …

طرز تهیه مربای به

طرز تهیه مربای به

مواد لازم برای تهیه مربای به :

به  4 عدد ( یک کیلوگرم )
شکر  1 الی 1/5 کیلو
گردوی خرد شده به میزان لازم
گلاب به میزان لازم
دارچین به میزان لازم
عرق هل به میزان لازم

 

طرز تهیه مربای به :

بهرا تکه تکه کنید و به تکه های نازکی برش بزنید، سپس آب و شکر را با هم مخلوط کنید و به ها را درون آب و شکر بریزید و روی حرارت بگذارید وقتی به جوش آمد حرارت را کم کنید تا آرام آرام بپزد. درب ظرف را از همان اول بگذارید این امر موجب تغییر رنگ به ها می شود و تقریباً قرمز رنگ می شوند.

اگر دوست داشتید گردوها نرم باشند آن ها را حدودا یک ساعت قبل از آماده شدن مربا داخل آن بریزید و اگر دوست نداشتید نرم باشند در مرحله آخر با گلاب و … به آن اضافه کنید. زمانی که مربای به کاملاً خوشرنگ شد و شهد آن به  غلظت مناسب رسید به آن گلاب و عرق هل یا عرق دارچین و یا مخلوطی از هر سه را اضافه کنید. و حرارت را خاموش کنید.

طرز تهیه مربای به

روش دوم برای “طرز تهیه مربای به”:

مواد لازم برای مربا به :

 به ١ کیلو
شکر ١ کیلو
 گلاب ۲ قاشق غذاخوری
هل کمی
آب به مقدار لازم

طرز درست کردن مربای به :

برای طرز تهیه مربای به ابتدا به ها را بشویید و پوست آن را بگیرید و به روش دلخواه خرد کنید و سپس داخل قابلمه بریزید و تا جایی که روی آن را آب بگیرد آب بریزید و اجازه بدهید روی حرارت بماند تا آب به جوش بیاید.

وقتی آب به جوش آمد شکر را بریزید و در قابلمه را بگذارید ۱ ساعت بعد در قابلمه دمکنی بگذارید و مربا را دم بگذارید ۳_۴ ساعت که گذشت دمکنی را بردارید و هل و گلاب را بریزید مجددا ۱ ساعت دیگر اجازه بدهید روی حرارت بماند در آخر کمی آبلیمو بزنید و وقتی یکی دو جوش خورد زیر قابلمه را خاموش کنید.

نکاتی برای طرزتهیه مربای به:

 مربای به اگر خوب تهیه شود بسیار خوشرنگ و زیبا می شود که در ضمن خیلی خوشمزه هم هست در غیر این صورت قهوه ای رنگ و حالت له شده به خود می گیرد.

 برای قرمز شدن مربا به بهتر است آن را در قابلمه مسی بپزید.

دسته بندی : آشپزی و خانه داری ، انواع مربا و ترشیجات بازدید 345 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php