کد خبر : 266965 تاریخ انتشار : چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 - 11:30

سیلاب به خانه موزه نیما در یوش آسیب نزد

سیلاب به خانه موزه نیما در یوش آسیب نزد ساری – معاون میراث فرهنگی مازندران گفت: سیلاب شب گذشته در روستای تاریخی یوش نور به خانه موزه نیما آسیب نزده است. به گزارش میهن فال به نقل از مهر،مهدی ایزدی بیان کرد: سیلاب شب گذشته در روستای تاریخی یوش شهرستان …

سیلاب به خانه موزه نیما در یوش آسیب نزد

سیلاب به خانه موزه نیما در یوش آسیب نزد

ساری – معاون میراث فرهنگی مازندران گفت: سیلاب شب گذشته در روستای تاریخی یوش نور به خانه موزه نیما آسیب نزده است.

به گزارش میهن فال به نقل از مهر،مهدی ایزدی بیان کرد: سیلاب شب گذشته در روستای تاریخی یوش شهرستان نور آسیبی به خانه موزه نیما نرسانده است، افزود: ورود حجم زیادی آب از مسیر بالادست روستا، موجب شد کانال‌های هدایت آب‌های سطحی پر شود و در کوچه‌های بافت تاریخی روستای یوش، جریان پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در سیلاب شب گذشته روستای یوش آسیبی به بنای خانه موزه نیما نرسیده، افزود: با اعزام کارشناسان و نیروهای یگان حفاظت به منطقه، بررسی‌های دقیق صورت می‌پذیرد و از تمام آثار تاریخی منطقه سرکشی به عمل خواهد آمد.

معاون میراث فرهنگی مازندران گفت: در جریان سیل شب گذشته، بخشی از بافت تاریخی این روستا، دچار آسیب سطحی شده و نیازمند پاکسازی نخاله است.

ایزدی با اشاره به ثبت بافت تاریخی روستای یوش در سال ۱۳۸۸ گفت: خانه موزه نیما یوشیج به همراه چهار اثر تاریخی در روستای یوش در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

دسته بندی : اخبار استانها ، مجله خبری بازدید 195 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php