کد خبر : 266260 تاریخ انتشار : دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 - 21:08

تمدید یک‌ماهه معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران

تمدید یک‌ماهه معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران دولت آمریکا معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران را برای یک ماه دیگر تمدید کرد. به گزارش میهن فال به نقل از مهر، معافیت تحریم عراق برای خرید برق از ایران برای 30 روز دیگر تمدید شده است …

تمدید یک‌ماهه معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران

دولت آمریکا معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران را برای یک ماه دیگر تمدید کرد.

تمدید یک‌ماهه معافیت تحریمی عراق برای خرید برق از ایران

به گزارش میهن فال به نقل از مهر، معافیت تحریم عراق برای خرید برق از ایران برای 30 روز دیگر تمدید شده است که بر اساس آن، بغداد طی این یک ماه می‌تواند نقل و انتقالات مالی مربوط به خرید برق از ایران را انجام دهد.

مسئول آمریکایی وابسته به وزارت خارجه آمریکا با اعلام این خبر گفت که واشنگتن معافیت عراق از تحریم‌ها برای خرید برق از ایران را برای یک بازه زمانی 30روزه در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه این معافیت 26 می (ششم خرداد) به پایان خواهد رسید، اعلام کرد که وزیر امور خارجه آمریکا با این تمدید کوتاه‌مدت موافقت کرد تا زمان لازم برای تشکیل یک «دولت معتبر» فراهم باشد.

این مقام مسئول که نخواست نامش فاش شود، افزود: به‌محض تشکیل دولت جدید عراق، ایالات متحده امکان تمدید مجدد معافیت‌ها را مورد بررسی قرار خواهد داد.

مدت تمدید این معافیت نسبت به دوره‌های قبل کوتاه‌تر است. معافیت‌های قبلی برای دوره‌های دست‌کم 3ماهه و بعد از آن 45روزه اعطا می‌شد، اما با تصمیم جدید واشنگتن، این دوره‌ها به یک ماه تقلیل یافته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته بندی : مجله خبری بازدید 170 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php