کد خبر : 266804 تاریخ انتشار : یکشنبه 28 اردیبهشت 1399 - 16:06

انتقاد استاندار کرمان از عدم حضور مدیران در جلسات

انتقاد استاندار کرمان از عدم حضور مدیران در جلسات کرمان – استاندار کرمان با انتقاد از مدیرانی که در جلسات حضور پیدا نمی کنند، گفت: این مدیران بنا به ضرورت به جلسات دعوت می شوند و حتما باید حضور داشته باشند. به گزارش میهن فال به نقل از مهر، محمدجواد …

انتقاد استاندار کرمان از عدم حضور مدیران در جلسات

انتقاد استاندار کرمان از عدم حضور مدیران در جلسات

کرمان – استاندار کرمان با انتقاد از مدیرانی که در جلسات حضور پیدا نمی کنند، گفت: این مدیران بنا به ضرورت به جلسات دعوت می شوند و حتما باید حضور داشته باشند.

به گزارش میهن فال به نقل از مهر، محمدجواد فدایی ظهر یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان کرمان ابتدا به لیست حاضران و غایبان در جلسه اشاره کرد و بیان داشت: اگر مدیران در جلسه‌ای دعوت می‌شوند حتماً ضرورت داشته که دعوت شده‌اند به ویژه جلسات آموزش و پرورش اولویت بیشتری دارد زیرا مرتبط با بحث مهم تربیت فرزندان است.

وی به مشکلات آموزش و پرورش در خصوص فروش املاک خود اشاره کرد و افزود: قانون تکلیف گذاشته که پاداش بازنشستگان را از محل فروش املاک پرداخت کنند ضمن اینکه بودجه‌ای که برای پایان خدمت برآورد شده از میزان فروش املاک بیشتر است همچنین مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال مبلغ پرداخت به بازنشستگان می‌شود در حالی که املاک ۲۰ میلیارد تومان می‌شود این در حالی ست که مدرسه سازی نیز باید از همین محل تأمین شود.

استاندار کرمان گفت: باید بخشی از املاک آموزش و پرورش تغییر کاربری داده شود زیرا منابع حاصل از این محل می‌تواند کمک کند تا بخشی از مشکلات آموزش و پرورش مرتفع شود ضمن اینکه آموزش و پرورش با همکاری معاون عمرانی استانداری باید مشکلاتی که با برخی شهرداری‌ها وجود دارد را پیگیری کند.

فدایی تصریح کرد: اعتبارات مربوط به تجهیز مدارس در آموزش و پرورش دیده شود همچنین در بحث املاک وقفی تحت استفاده، آموزش و پرورش ۴۲۰ ملک وقفی دارد که که ۳۵ مورد آن مربوط به موقوفه ظهیرالدوله و محمودی است که قرار شد با محوریت امام جمعه تعیین تکلیف شوند.

وی یادآور شد: در راستای ساخت و بازسازی سرویس‌های بهداشتی و آب خوری قرار شد اعتبار مورد نیاز از ردیف‌های ملی و استانی تخصیص داده شود که تا مهرماه باید تأمین و انجام شود.

استاندار کرمان در خصوص ساماندهی اردوگاه‌های آموزش و پرورش اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنم نیازها و طرح را در بنیاد فرهنگی قدس مطرح کنیم تا مشکل این اردوگاه‌ها حل شود و در صورت تصویب از منابع بنیاد استفاده شود.

وی ادامه داد: برای تجمیع مجموعه‌های پراکنده مصوب شد ۶۰ هکتار از اراضی مجموعه رضوان در اختیار دانشگاه فرهنگیان قرار گیرد تا با بهره‌گیری از منابع ملی، دانشگاه فرهنگیان ساخته شود.

دسته بندی : اخبار استانها ، مجله خبری بازدید 114 بار
دیدگاهتان را بنویسید
css.php