کد خبر : 266170 تاریخ انتشار : شنبه 6 اردیبهشت 1399 - 13:05

آیت‌الله جنتی درگذشت آیت‌الله امینی را تسلیت گفت

آیت‌الله جنتی درگذشت آیت‌الله امینی را تسلیت گفت رئیس مجلس خبرگان رهبری در پیامی درگذشت آیت‌الله امینی را تسلیت گفت. به گزارش میهن فال، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری در پیامی درگذشت آیت‌الله احمد امینی عضو این مجلس را تسلیت گفت. متن پیام تسلیت …

آیت‌الله جنتی درگذشت آیت‌الله امینی را تسلیت گفت

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پیامی درگذشت آیت‌الله امینی را تسلیت گفت.

آیت‌الله جنتی درگذشت آیت‌الله امینی را تسلیت گفت

به گزارش میهن فال، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری در پیامی درگذشت آیت‌الله احمد امینی عضو این مجلس را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت آیت‌الله جنتی به‌شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله وانا الیه راجعون

العلماء باقون مابقی الدهر

عالَم اسلام، حوزه علمیه و نظام اسلامی در طلیعه ماه مبارک رمضان، عالِمی عارف، مبارز، باتقوا، دغدغه‌مند و ساده‌زیست را از دست داد و موجب تأثر و تألم عمیق کسانی گردید که با زندگی و منش او آشنا بودند.

آیت الله امینی که به‌حق یار دیرین و مورد وثوق حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری «مد ظله العالی» بود در تمام عرصه‌های خدمت به انقلاب و نظام که مسؤولیتی بر عهده‌اش گذارده شد با مشی طلبگی و ساده‌زیستی بی‌آنکه به‌دنبال مطامع دنیوی باشد در زندگی فردی و سلوک با مردم،

خوش درخشید و خود را همواره خادم مردم به‌ویژه محرومان می‌دانست. زندگی ساده و بی‌آلایش او قبل و بعد از انقلاب علی‌رغم داشتن سمت‌های مهم کشوری، گواه بر این مدعاست.

آن عالم خداباور با تمام مسئولیت‌هایی که داشت، اما تبیین معارف ناب اسلامی با قلمی روان برای همگان به‌ویژه جوانان و طرح مسائل و مشکلات اجتماعی با بیانی ساده را همواره دغدغه خود می‌دانست و تا آخر عمر لحظه‌ای در این راه بیکار ننشست «عاش سعیداً و مات سعیداً».

اینجانب این ثلمه عظیم را محضر مبارک حضرت حجت‌(عج)، رهبر معظم انقلاب، حوزه علمیه، علمای اعلام به‌ویژه خبرگان محترم و بیت مکرم ایشان تسلیت گفته برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و بازماندگان و علاقه‌مندان ایشان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم.

احمد جنتی

رئیس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان

دسته بندی : اخبار سیاسی ، مجله خبری بازدید 148 بار
برچسب ها :
دیدگاهتان را بنویسید
css.php