پی ام اپلود
کد خبر : 257455 تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱:۳۸

مهلا مومن زاده قهرمانی تیم ملی تکواندو بانوان در فینال جهان

مهلا مومن زاده قهرمانی تیم ملی تکواندو بانوان مهلا مومن زاده نماینده ۱۷ ساله وزن ۴۶ کیلوگرم تیم ملی تکواندو بانوان ایران در فینال مسابقات قهرمانی جهان منچستر با شکست مقابل حریف کره‌ای به مدال نقره رسید. بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ منچستر از روز گذشته با …

مهلا مومن زاده قهرمانی تیم ملی تکواندو بانوان در فینال جهان

مهلا مومن زاده قهرمانی تیم ملی تکواندو بانوان

مهلا مومن زاده نماینده ۱۷ ساله وزن ۴۶ کیلوگرم تیم ملی تکواندو بانوان ایران در فینال مسابقات قهرمانی جهان منچستر با شکست مقابل حریف کره‌ای به مدال نقره رسید.

بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ منچستر از روز گذشته با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور در سالن «آرنا» منچستر آغاز و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت.
امروز پنج شنبه، دومین روز از مسابقات در حالی پیگیری می‌شود که مهلا مومن زاده تکواندوکار وزن ۴۶- کیلوگرم کشورمان در فینال این مسابقات به مصاف “ای یونگ سیم” از کره‌جنوبی رفت و راند اول این دیدار با نتیجه ۲ بر صفر به سود حریف کره‌ای به پایان رسید.
راند دوم این دیدار نیز با نتیجه ۷ بر ۲ به پایان رسید.
این رقابت در نهایت در راند سوم با نتیجه ۶ بر ۱۱ به سود حریف کره‌ای به پایان رسید و مومن زاده به نشان نقره مسابقات جهانی دست یافت.

مهلا در نخستین گام به مصاف «آینور یواشپای» از قزاقستان رفت و نماینده این کشور را با شکستی سنگین (۲۱ بر یک) از گردونه رقابت‌ها خارج کرد؛
در ادامه برابر «جوردین اسمیت» هوگوپوش انگلیسی که قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۸ و برنز قهرمانی اروپا بزرگسالان را در کارنامه دارد قرار گرفت و با نتیجه ۱۷ بر ۷ به برتری رسید.
تکواندوکار وزن اولی سپس « گالینا مدودوا» روس، نایب قهرمان نوجوانان اروپا ۲۰۱۸ را ۲۳ بر ۳ شکست داد، در ادامه نیز توانست «لنا استوجکویک» از کرواسی دارنده مدال برنز قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۸ و برنز بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸ را ۳۰ بر ۲۰ از پیش رو برداشته و مدال برنز خود را قطعی کرد.
در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف «تان» از چین رفت و با نتیجه ۱۱ بر ۹ پیروز شد تا راهی فینال شود.
لازم به توضیح است که این بانوی تکواندوکار دومین فینالیست تاریخ بانوان ایران در مسابقات جهانی است.

هدایت تیم زنان برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربیان است.

دسته بندی : اخبار ورزشی »مجله خبری
دیدگاهتان را بنویسید